Unatoč oštroj buri, jako hladnom moru, i manje poznatoj lokaciji za utrke ovakve vrste na startu se od prijavljenih 20 pojavilo 15 natjecatelja. Posebno smo ponosni na one koji su se prvi put okušali u ovom sve popularnijem ljetnom sportu i aktivno dokazali svima da je samo bitna volja, jer ovu dionicu pretrčati i preplivati može svatko, a daljnjim kontinuiranim treningom mogu se postići i zavidni rezultati.

Odabir lokacije bila je ideja Made Žeravice, članica Triatlon Kluba Dubrovnik i uspješna sportašica iz Župe Dubrovačke. Plivalo se u zaljevu oko 1250m tj dva kruga s australskim okretom na plaži, a trčalo uz more 5km do Mlina i nazad, šetnicom, jedan krug.

Pobjednik trećeg kola bio je Jakša Diklić (00:37:21), dok je drugo mjesto zauzeo Luka Čupić iz TK Herceg Novi (00:37:37) a trece Dragan Jovanović iz TK Kotor (00:40:00). Motivirani ovom utrkom želimo ponoviti utrku u Kuparima! Rezultate utrke možete pronaći na adresi racecollector.com, a slijedeće kolo je 13.8.2017.